Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćBiuro nieruchomości Koszalin cz.3

Balkon i taras to dodatkowy atut mieszkania. Pod warunkiem, że jest on zadbany i dobrze wyposażony. Jeżeli ktoś traktował go jako składzik na niepotrzebne rzeczy, które kiedyś się przydadzą może być problemem. Jeżeli planujemy sprzedać mieszkanie, szczególnie jeżeli ono nie należało do nas, ale na przykład do babci i dziadka warto zobaczyć co się na nim znajduje.

Biuro nieruchomości Koszalin

Starsze osoby pamiętając czasy, kiedy nic nie było w sklepach i o wszystko trzeba było niemal walczyć niechętnie pozbywają się rzeczy. Myślą, że mogą one się jeszcze przydać lub będzie można je wykorzystać do czegoś innego. Ostatecznie kończy się to zbieraniem  wielu niepotrzebnych już mebli, narzędzi i innych przedmiotów, które zagracają przestrzeń. W wielu mieszkaniach balkon nie zmienił nadal swojej roli, jest miejscem do suszenia prania i składzikiem na rower lub rzadko używane rzeczy.

Biuro nieruchomości Koszalin

Agenci nieruchomości oprowadzając swoich klientów po mieszkaniach wystawionych na sprzedaż widzą ich reakcje kiedy wchodzą na balkon ładnie urządzony i na taki, który jest składzikiem. Urządzenie balkonu często nie wymaga dużych nakładów. Wystarczy odświeżyć elewację, wymienić kafle, postawić kilka niedrogich mebli. Powiesić lampki lub inne oświetlenie i balkon zmieni całkowicie styl. Niewielkie nakłady finansowe mogą spowodować, że mieszkanie szybko się sprzeda i będziemy mogli uzyskać za nie lepszą cenę.

Biura nieruchomości Koszalin

Klienci poszukujący mieszkania najczęściej chcą w nim od razu zamieszkać. Nie chcą od razu po zakupie przeprowadzać remontów. Dlatego samodzielne odmalowanie mieszkania, wykonanie drobnych remontów i urządzenie balkonu może wpłynąć na ostateczną sprzedaż. Mieszkania nieodświeżone i zagracone trudniej sprzedać i klienci mocno chcę negocjować ich cenę. Zwracają uwagę na to, że będą musieli zatrudnić ekipę budowlaną do przeprowadzenia remontu.

Agenci nieruchomości widzą, że mieszkanie owszem wymaga niewielkiego remontu ale jego koszty mogą nie być aż takie duże jakiej obniżki żądają klienci. Z doświadczenia biur nieruchomości w ostatnim czasie wynika, że jeżeli ktoś konkretnie nie szuka mieszkania do remontu to woli mieszkanie ładne, odświeżone i wyremontowane.