Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćBiuro nieruchomości Koszalin lato cz.3

Podsumowując temat gorącego lata w mieszkaniu warto wspomnieć jeszcze o dwóch rozwiązaniach. Wymagają one zgodnie z przepisami zgłoszenia do zarządcy nieruchomości. Chodzi tu o montaż markizy na balkonie. Jeżeli jej wysokość nie będzie przekraczała 3 metrów można ją zamontować bez zgłoszenia. Bez wątpienia markiza to doskonałe rozwiązanie. Pomieszczenie nie nagrzeje się od słońca.

Nieruchomości Koszalin

Dodatkowo ochroni przed niewielkim deszczem. Balkony coraz częściej nie są już tylko suszarnią i składzikiem niepotrzebnych rzeczy. Ładnie urządzone przedłużają latem salon i tworzą strefę relaksu. Drugim rozwiązaniem jest montaż klimatyzatora. Coraz więcej modeli nie wymaga montowania jednostki zewnętrznej poza mieszkaniem. Bez takiej jednostki nie jest wymagane zgłoszenie montażu klimatyzacji do zarządcy nieruchomości.

Zgłoszenia wymaga jedynie montaż klimatyzatora, którego jednostkę zewnętrzną trzeba zamontować na zewnętrznej stronie ściany mieszkania. Ze względu na hałas, który wydostaje się z niektórych modeli zarządca nieruchomości musi wydać zgodę na ich montaż. Chodzi tu o przepisy dotyczące zakłócania spokoju sąsiadów. Ponieważ coraz większa ilość różnych modeli klimatyzatorów nie wymagających montażu jednostki zewnętrznej zachęca to właścicieli do wyboru w blokach mieszkalnych takich wariantów.
biuro nieruchomości Koszalin

Biuro nieruchomości Koszalin

Bez wątpliwości klimatyzatory przede wszystkim używa się latem. Ponadto funkcję grzania można wykorzystać w okresie jesiennym, kiedy w mieszkaniu jest już chłodno a miejskie ogrzewanie nie zostało jeszcze włączone. Klimatyzacja mimo, iż wykorzystywana tylko przez kilka miesięcy w roku, latem może zdecydowanie podnieść komfort życia mieszkańców.

Biura nieruchomości coraz częściej mają w swoich ofertach mieszkania, w których została zamontowana klimatyzacja. Ze względu na cenę nie jest jeszcze to powszechne. Z czasem zapewne takich mieszkań oferowanych na sprzedaż będzie więcej. Najczęściej klimatyzację montują młode osoby kupujące mieszkania na rynku pierwotnym. Po kilku latach szukając większego wystawiają swoje na sprzedaż. Często zamontowana klimatyzacja zostaje jako wyposażenie mieszkania dla nowych właścicieli.

galeria zdjęć