Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćBiuro nieruchomości Koszalin przygotowanie balkonu na jesień cz.3

Przygotowanie mieszkania na zimę, szczególnie takich części jak balkony i tarasy jest bardzo ważne. Bez wątpienia zabiegi wykonane jesienią sprawią, że na wiosnę łatwiej będzie urządzić dodatkową przestrzeń. Latem będzie można w niej w pełni korzystać. Pomimo tego, że w Polsce jest to bardzo krótki okres czas spędzony na pięknym balkonie zrekompensuje wysiłek przeznaczony na jego sprzątanie i porządkowanie.

Agencja nieruchomości Koszalin

Biura nieruchomości lubią mieszkania zadbane, czyste i ładnie urządzone. Takie nieruchomości szybko można sprzedać i uzyskać za nie dobrą cenę. Dlatego myśląc o sprzedaży mieszkania warto zadbać także o ten dodatkowy metraż. Drobne remonty mogą całkowicie odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Pośrednicy nieruchomości zauważają, że klienci są gotowi zapłacić więcej za mieszkanie ładne i nie wymagające dodatkowych inwestycji.

Przeprowadzanie remontów, szczególnie w przypadku młodych osób odstrasza. Szukają oni w biurach nieruchomości przede wszystkim mieszkań gotowych od razu do zamieszkania. Nie chcą zajmować się w nowo zakupionym mieszkaniu naprawami i remontami. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowych inwestycji. Kupując mieszkanie od dewelopera konieczne jest doprowadzenie mieszkania ze stanu deweloperskiego do możliwego do zamieszkania.

Agenci nieruchomości zauważają, że niektórzy klienci wolą kupić mieszkanie z rynku wtórnego już urządzone. Długie terminy u dobrych ekip remontowych sprawiają, że czasami na jego przeprowadzenie czeka się bardzo długo. Obecnie coraz mniej osób posiada umiejętności i chęci do samodzielnego wykonywania prac remontowych. Wolą zlecić zadanie fachowcom, których na rynku jest coraz mniej.

Koszalin biuro nieruchomości

Ponadto ceny remontów ciągle drożeją i czas ich wykonania stale wydłuża się. Wprowadzenie do nowego mieszkania może znacząco opóźnić się. Dlatego po otrzymaniu kluczy do momentu wprowadzenia się często mija około 6 miesięcy. W tym czasie trzeba wynajmować mieszkanie i jednocześnie płacić kredyt.

To bardzo trudna sytuacja dla nowych właścicieli mieszkania. Dotyczy to bardzo często młodych osób, którzy nie mają dużo oszczędności aby móc nimi swobodnie dysponować. Dlatego młode osoby często rezygnują z zakupu nowego mieszkania. Pośrednicy nieruchomości mogą przedstawić im ciekawe oferty z rynku wtórnego.

galeria zdjęć