Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćCzy warto zamieszkać w Koszalinie cz.1

Koszalin to miejscowość położona w północno-zachodniej części Polski nad rzeką Dzierżęcinką i dwoma jeziorami. Sprzedaż mieszkań w Koszalinie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a wszystko za sprawa tego, ze zabytkowe centrum tego miasta położone jest w odległości zaledwie 11 kilometrów od Morza Bałtyckiego. Jednak samo położenie Koszalina, to nie jedyne zalety tego miasta, a dlaczego warto w nim zamieszkać, postaramy się odpowiedzieć w tej serii wpisów.

Praca w Koszalinie - w jakim zawodzie

Koszalin dzięki rozwiniętej za sprawą Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, posiada doskonale rozwinięte węzły komunikacyjne, które sprzyjają rozwojowi na tym terenie handlu oraz przemysłu. Dzięki czemu kupując mieszkanie w Koszalinie, można być niemal pewnym, że z łatwością znajdzie się w tym mieście pracę.
Potwierdzeniem tego są także przeprowadzone i opublikowane w 2018 przez UP Koszalin badania, wskazujące 20 najbardziej deficytowych zawodów, jeśli chodzi o rynek pracowników. Dlatego jeśli jesteś między innymi analitykiem systemów komputerowych, nauczycielem, kucharzem czy też wyspecjalizowanym operatorem maszyn, z łatwością znajdziesz w Koszalinie pracę.

Mieszkania Koszalin - zamieszkaj w mieście zieleni

Chociaż miejscowość ta w swoim regionie znany jest z dużej ilości wieżowców, w których można znaleźć mieszkania na sprzedaż w Koszalinie, nie brakuje w niej także zielonych terenów sprzyjających wypoczynkowi i aktywnością na świeżym powietrzu. 40 % ogólnej powierzchni miasta zajmują bowiem parki, w tym cztery zlokalizowane w samym centrum miasta, oraz lasy mieszane otaczające Górę Chełmską.
Dzięki czemu wybierając Koszalin i mieszkanie w nim, daje wiele okazji ku temu, aby w wolnym czasie poznawać okoliczne cuda natury i odpoczywać niemal w samym środku drugiego pod względem wielkości miasta na Pomorzu Zachodnim, w otoczeniu zieleni. Taka architektura krajobrazu sprawia, także, że Koszalin jest idealnym miejscem dla młodych rodzin, które chcą łączyć aktywne życie zawodowe, nie rezygnując jednak z możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu, bez konieczności planowania dalekich wycieczek.