Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćCzy warto zamieszkać w Koszalinie cz.2

Z poprzedniej części artykułu wiemy już dlaczego, biorąc pod uwagę warunki życia, mieszkania w Koszalinie cieszą się tak dużą popularnością. Dziś natomiast sprawdzimy, ile trzeba zapłacić w tym mieście za mieszkania. Koszalin pomimo i tak wysokich cen nieruchomości, wciąż jednak wydaje się być bardziej atrakcyjnym finansowo rozwiązaniem, od trójmiasta, a  tym ile należy zapłacić za mieszkanie w tym mieście, piszemy poniżej.

Mieszkania w Koszalinie rosną na wartości

W ciągu poprzedniego roku mieszkania na sprzedaż w Koszalinie podniosły swoja wartość aż o 8,34 procent. Pomimo że taki wzrost cen wydaje się szokujący, Koszalin wciąż jednak oferuje o wiele tańsze nieruchomości w porównaniu do Trójmiasta. Obecnie średnia cena metra kwadratowego mieszkań w tej miejscowości wynosi 5070 złotych. Dla porównania w Gdańsku wartość ta wynosi aż 8050 złotych. Sprawia to, że Koszalin ze względu na swoją lokalizację jest niezwykle atrakcyjnym miejscem do zamieszkania w pobliżu morza.

Ile kosztują mieszkania w Koszalinie

Osoby rozważające zakup mieszkania w Koszalinie, powinny wziąć przede wszystkim pod uwagę jeden niezwykle ważny aspekt. Jest nim mianowicie fakt, że szybkość wzrostu cen nieruchomości jest mocno uzależniona od ilości pokoi w danym mieszkaniu. Analizując oferty mieszkań w Koszalinie, można bowiem zauważyć, że im mniejsza ilość pokoi, tym cena danej nieruchomości w przeliczeniu na metr kwadratowy jest wyższa.
Stąd też w szybki sposób można dojść do wniosku, że w miejscowości Koszalin mieszkanie im większe, tym bardziej opłacalne w zakupie. Widać to dokładnie porównując ceny poszczególnych metraży, które w grudniu 2019 roku prezentowały się następująco:
  • kawalerka - średni koszt jednego m2 - 5360 zł
  • mieszkania 2 pokojowe - średni koszt jednego m2 - 5442 zł
  • mieszkania 3 pokojowe -  średni koszt jednego m2 - 5075 zł
  • mieszkania 4 pokojowe -  średni koszt jednego m2 - 4401 zł
Podsumowując, chcąc zamieszkać nad morzem mieszkania w Koszalinie, oferują o wiele niższe ceny w porównaniu do Trójmiasta. Stając natomiast przed decyzją o zakupie nieruchomości w tym mieście, warto jednak wybierać lokale o większym metrażu, zyskując nie tylko większe mieszkanie, ale i niższą cenę za metr kwadratowy.