Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

galeria-kredyty

« wróćJakie usługi świadczy biuro nieruchomości? cz.1

Zanim skorzystamy z usług biura nieruchomości warto poznać jego ofertę. Biuro nieruchomości w Koszalinie oferuje swoim klientom kompleksową usługę sprzedaży, kupna lub wynajmu nieruchomości. Zadaniem biura nieruchomości jest przeprowadzenie szeregu działań aby ostatecznie doprowadzić do skutecznej transakcji. Biuro nieruchomości zajmuje się zrobieniem oferty nieruchomości, na którą składa się zrobienie profesjonalnych zdjęć  lub przygotowanie promocyjnego filmu. Ważny jest także dobry opis nieruchomości i skuteczna reklama. Aby oferta była widoczna dla klientów biuro nieruchomości musi być przede wszystkim widoczne w Internecie, ponieważ zdecydowana większość klientów szuka ofert właśnie w ten sposób.

Strona Internetowa biura nieruchomości powinna być profesjonalna i przejrzysta oraz być dobrze pozycjonowana i reklamowana, aby jak najwięcej potencjalnych klientów mogło ją zobaczyć. Oprócz przygotowania oferty biuro nieruchomości zajmuje się sprawdzeniem stanu prawnego nieruchomości. Agenci nieruchomości wiedzą jakie dokumenty i gdzie sprawdzić aby ocenić, czy nieruchomość oferowana na sprzedaż nie ma obciążonej hipoteki, nie jest w niej zameldowany nieproszony lokator lub ma inne wady prawne. Do obowiązku biura nieruchomości należy także przygotowanie umów przedwstępnych , pobieranie zaliczek, sprawdzenie danych osób dokonujących transakcji. Zanim dojdzie do sprzedaży nieruchomości agencji odbierają setki telefonów od klientów, wielokrotnie prezentują nieruchomość i umawiają obie strony transakcji na prezentacje.

W przypadku zakupu nieruchomości proces, który ostatecznie doprowadzi do końcowej transakcji jest długotrwały i czasochłonny. Przeglądniecie samych ofert na różnych stronach może zająć wiele godzin. Większość z nich nie będzie spełniania oczekiwań i potrzeb osób chcących dokonać zakupu. Pomoc w tym zakresie biura nieruchomości może okazać się nieoceniona. Biuro nieruchomości przygotuje kilka ofert spełniających oczekiwania i potrzeby klientów, umówi na spotkanie z właścicielami i zaprezentuje nieruchomość.