Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćMieszkania na wynajem w biurach nieruchomości w Koszalinie cz. 3

Mieszkania na wynajem w biurach nieruchomości w Koszalinie cz. 3

Mieszkania wybudowane jeszcze przed wybuchem wojny ukrańsko-rosyjskiej szybko znalazły nowych nabywców. Zdarzało się, że deweloperzy sprzedawali mieszkania jeszcze w fazie projektu lub na początku budowy. Duży popyt na nieruchomości sprawia, że cena za metr kwadratowy ciągle rośnie. Rynek kształtuje ceny wynajmu i sprzedaży. Im większe zainteresowanie tym wyższe ceny. W najbliższym czasie zapewne nadal będą rosły. Pośrednicy pracujący w biurach nieruchomości w Koszalinie widzą zwiększone zainteresowanie właścicieli nieruchomości sprzedażą mieszkań lub domów po bardzo zawyżonej cenie.

Agencje nieruchomości w Koszalinie

Sytuacja na rynku nieruchomości w Koszalinie

Trudna sytuacja gospodarczo-społeczna wpływa także na rynek nieruchomości. Dodatkowo sytuację na rynku pogarsza podwyższanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Banki zostały zobowiązane do sprawdzania zdolności kredytowej przy założeniu wysokich 5 procentowych stóp procentowej. Do tej pory w biurach nieruchomości w Koszalinie pojawiali się klienci zainteresowani kupnem mieszkania, z którego ostatecznie musieli zrezygnować ze względu na brak zdolności kredytowej. Banki nie chciały udzielić im kredytu, ze względu na ich zbyt niskie dochody, niepewny, mało perspektywiczny finansowo zawód lub inne ograniczenia.

Trudno było otrzymać kredyt i zapewne w najbliższych miesiącach będzie jeszcze trudniej. Banki szczegółowo sprawdzają każdego potencjalnego kredytobiorcę. Coraz mniejsza jest grupa wybrańców, czyli wiarygodnych klientów dla banku. Tylko tym osobom banki udzielają kredytów, uznając ich za najbardziej pewnych i wiarygodnych klientów. Pozostałe osoby będą musiały wynajmować mieszkanie przez najbliższe lata. Duży popyt na wynajem sprawi, że mieszkania będą trudno dostępne i drogie.

Wpływ sytuacje społeczno-gospodarczej na działanie biur nieruchomości w Koszalinie

Z kolei deweloperzy budowali w ostatnich latach dużo i szybko. Nowe inwestycje powstawały dzięki pracy obywateli Ukrainy, którzy przyjeżdżali do Polski poprawić swoją sytuację finansową. W obecnej chwili wielu z nich wyjechało bronić własnego kraju zatem budowy zwolniły swoje tempo. W biurach nieruchomości w Koszalinie będą pojawiać się ciekawe oferty sprzedaży i wynajmu mieszkania ale będą one coraz trudniej dostępne. Bez wątpienia atrakcyjne oferty szybko znikną z tablicy ogłoszeń.

galeria zdjęć