Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćMieszkania w Koszalinie cz.1

Biura nieruchomości oferują do sprzedaży mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego. Nieruchomości  z rynku pierwotnego trzeba samodzielnie urządzić. Często od momentu zakupu do wprowadzenia mija wiele tygodni. Nowe mieszkania to dobra oferta dla osób, którym nie spieszy się. Umowę na kupno nowej nieruchomości klienci podpisują kiedy jest ona jeszcze w trakcie budowy.

Mieszkania w Koszalinie

Kolejne tygodnie mijają kiedy budynek jest wykańczany i oddany do użytkowania. Ostatecznie klient otrzymuje klucze średnio po kilkunastu miesiącach od dnia podpisania umowy deweloperskiej. Na wykończenie i umeblowanie należy zaplanować kolejne kilka miesięcy.   Na rynku wtórnym można znaleźć ładne mieszkanie, do którego można wprowadzić się od razu po jego zakupie. Ceny mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego często niewiele się różnią.
mieszkanie na sprzedaż koszalin
Mieszkanie zakupione w stanie deweloperskm wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego cena nieruchomości na rynku pierwotnym, mimo że jest to nowe mieszkanie nie różni się znacząco od cen mieszkań na rynku wtórnym. Ładne, nowocześnie wykończone  dobrej jakości materiałami, nieruchomości z rynku wtórnego biura nieruchomości sprzedają w bardzo dobrych cenach. Niewielka różnica pomiędzy ceną za niewykończone mieszkanie na rynku pierwotnym a gotowe do zamieszkania na rynku wtórnym powoduje, że klienci podejmują ostateczną decyzję w zależności od tego jak szybko chcę wprowadzić się do nowego mieszkania

Mieszkanie w Koszalinie

Cena nie jest tu czynnikiem decydującym. Niebawem jednak może się to bardzo zmienić. Mieszkania z rynku pierwotnego mogą stać się trudno dostępne i niewiele osób będzie mogło sobie na nie pozwolić. Od 1 stycznia 2021 roku zaczęła obowiązywać nowa norma budowlana określająca warunki techniczne budowy nowych budynków. Standard WT 2021 jest nowelizacją warunków technicznych dotyczących wymagań  stawianym nowym budynkom.

Nowelizacja jest wprowadzana zazwyczaj raz na 5 lat. Ostatnią, obowiązującą do 31 grudnia 2020 roku była wersja z 2017. Biura nieruchomości obserwują większe zainteresowanie klientów zakupem mieszkań na rynku pierwotnym. Wprowadzone przepisy wpłyną bezpośrednio na koszty budowy  mieszkań na rynku pierwotnym.

 

galeria zdjęć