Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćMieszkania w Koszalinie cz.2

W biurach nieruchomości klienci pytają o nowe przepisy. Wzrosło zainteresowanie ofertami sprzedaży mieszkań. Osoby posiadające oszczędności kupują mieszkania w celach inwestycyjnych.
Nowe standardy wpłyną na proces projektowania i konstruowania domów, a także na sposób ogrzewania budynków. Wymagania WT 2021 będzie musiał spełniać:
  • każdy budynek, który otrzyma pozwolenie na budowę w 2021 roku,
  • każdy projekt stworzony wg starych wytycznych, którego formalności nie zostały sfinalizowane,
  • każdy modernizowany lub rozbudowywany budynek
Wymogi określone w warunkach technicznych 2021, stawiają na ekologiczne i odnawialne źródła ciepła. Nowe domy będą musiały być skuteczniej izolowane. Możliwe będzie to poprzez zwiększenie grubości materiału izolacyjnego lub zastosowanie materiałów o lepszej jakości.

Mieszkania w Koszalinie

Deklarowana przez producenta wartość współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) powinna być jak najmniejsza. Taki materiał lepiej izoluje, a dzięki temu grubość ocieplenia może być mniejsza. Nowe przepisy wymagające nowoczesnych rozwiązań i zastosowania dodatkowych urządzeń wpłyną na ceny mieszkań i domów na rynku pierwotnym. Nowo wybudowane nieruchomości będą dużo droższe.
mieszkanie na sprzedaż koszalin
W ślad za tym z czasem wzrosną także ceny mieszkań na rynku wtórnym. Rynek mieszkaniowy będzie samodzielnie kształtował się w zależności od popytu na mieszkania. W biurach nieruchomości można znaleźć jeszcze atrakcyjne oferty mieszkań. Można się spodziewać, że niebawem atrakcyjne cenowo oferty znikną ze sprzedaży. W roku 2021 i na początku 2022 będzie można jeszcze kupić mieszkanie na rynku pierwotnym w dobrej cenie.

Po roku 2022 w ofercie biur nieruchomości i bezpośrednio u deweloperów będą już tylko nowe mieszkania wybudowane według nowych przepisów.  Konieczne będzie zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej. W połączeniu  z zasilaniem energią ekologiczną (neutralną dla środowiska) dla systemów ogrzewania i wentylacji możliwe będzie spełnienie nowej normy. Samo zaizolowanie nie zda egzaminu.

Mieszkanie w Koszalinie

Aby osiągnąć założenia WT 2021 trzeba będzie postawić na urządzenia korzystające z energii odnawialnej. Tylko one pozwolą  obniżyć zużycie energii pierwotnej zgodnej z wymaganiami warunków technicznych 2021. Warto przy tym zauważyć, że standardów tych nie spełnią kotły na węgiel, będzie także trudno je osiągnąć przy ogrzewaniu olejowym, czy gazowym (również dla kotłów najnowszej generacji).
 

galeria zdjęć