Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

galeria-kredyty

« wróćMieszkanie w Koszalinie – kupić czy wynająć cz.1

Biura nieruchomości są pośrednikami w obrocie nieruchomości. Uczestniczą w sprzedaży, kupnie i wynajmie mieszkań, domów i lokali użytkowych. Na co dzień spotykają klientów, którzy już posiadają kilka nieruchomości i takich, którzy dopiero szukają pierwszego mieszkania. Agenci nieruchomości pełnią niekiedy rolę doradców. Osoby zaczynające samodzielne życie często szukając mieszkania na wynajem zastanawiają się także czy nie lepiej by było je kupić. Pracownicy biur nieruchomości posiadają bardzo dużą wiedzę na temat lokalnego rynku. Obserwują rynek i znają trendy, kiedy jest dobry czas na kupno lub  sprzedaż nieruchomości.

Rynek nieruchomości jest bardzo zmienny i uzależniony od wielu czynników. Agenci nieruchomości śledzą rynek i często są osobami, które na temat nieruchomości wiedzą niemal wszystko. Osoby młode, zaczynające dorosłe życie mają różne zdanie na temat pierwszego mieszkania. Niektóre osoby uważają, że wyprowadzając się z domu rodziców powinny zamieszkać we własnym mieszkaniu, ładnie urządzonym i wyposażonym w nowoczesne sprzęty i w dobrej lokalizacji.  Inne natomiast uważają, że branie dużego kredytu na początku jest zbyt ryzykowne i lepiej mieszkanie wynająć i powoli dorabiać się na własne.  Zapewne ile osób tyle będzie różnych pomysłów.

Biura nieruchomości widzą jak dużo mieszkań kupowanych jest na kredyt, bardzo rzadko zdarza się, że nieruchomość nabywana jest za gotówkę. Oprowadzając klientów po mieszkaniach agenci słyszą różne historie, dlaczego mieszkanie jest sprzedawane, czy z powodu zbyt dużych rat kredytowych, dalekiej odległości od miejsca pracy, powiększenia rodziny lub innych powodów. Z drugiej strony rozmawiają z klientami, którzy szukają nieruchomości, analizują wymagania jakie mieszkanie musi spełniać. Bliskość centrum miasta, rozbudowana infrastruktura, w niedalekiej odległości przystanki komunikacji miejskiej. Ceny mieszkań w centrum z roku na rok są coraz wyższe. Młodzi ludzie są bardzo aktywni zarówno zawodowo jak i społecznie. Pracują, a wieczory i weekendy chcą spędzać w towarzystwie znajomych na koncertach, w pubach czy w kinie.