Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćMieszkanie w Koszalinie – kupić czy wynająć cz.2

Kontynuując temat z poprzedniej części, tj. zakup czy wynajem mieszkania przez młode osoby warto rozważyć różne opcje. Wcześniej wspomniano, że młodzi ludzie są aktywni, pracują zawodowo, uczą się i wychodzą na `miasto` spędzić wolny czas w towarzystwie innych osób. Z takich wyjść wracają bardzo późno, kiedy komunikacja miejska funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Agenci nieruchomości takim osobom doradzają mieszkania zlokalizowane blisko centrum miasta lub w pobliżu, ale bardzo dobrze skomunikowane. Spędzanie dużej ilości czasu na dojazdy do pracy i z powrotem znacznie skraca możliwy do wykorzystania czas wolny.
W sytuacji kiedy na rynku nieruchomości jest bardzo duża ilość mieszkań i ich ceny spadają warto rozważyć ich kupno.

Niskie oprocentowanie kredytów sprzyja dokonywaniu transakcji zakupów. Biura nieruchomości wiedzą jakie jest aktualne oprocentowanie kredytów i potrafią ocenić czy jest ono atrakcyjne czy też nie. Obecni pracownicy biur nieruchomości to wysokiej klasy specjaliści w zakresie obrotu nieruchomościami. Wysokie koszty wynajmu powodują, że klienci rozważają kupno własnego mieszkania. W przypadku zakupu nieruchomości ważna jest historia kredytowa, czyli wcześniej spłacane kredyty zgodnie z harmonogramem spłat i w pełnej wysokości.

Banki obecnie są w stanie sprawdzić czy osoba ubiegająca się o kredyt jest wiarygodna czy też nie spłacała należności lub spóźniała się z ich spłatą. Myśląc o kupnie mieszkania trzeba się do tego przygotować. Należy zadbać o to aby posiadać jak najlepszą historię kredytową i pracę, najlepiej na podstawie umowy o pracę. W przypadku działalności gospodarczej sprawdzana jest długość prowadzenia działalności, zawieszenia i inne informacje ogólnodostępne na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Często brak zdolności kredytowej powoduje, że młodzi ludzie nawet jeżeli chcą nie mają szans na zakup własnego mieszkania. Banki z roku na rok wymagają także coraz większego wkładu własnego. Kwota ta bardzo często przekracza możliwości finansowe młodych osób i zmusza do wieloletniego oszczędzania.