Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćNieruchomości Koszalin wynajem mieszkania cz.1

Biuro nieruchomości może także pomóc w zakresie bezpiecznego wynajmuj nieruchomości w Koszalinie. Przepisy  chroniące lokatorów spowodowały, że właściciele mieszkań zaczęli obawiać się wynajmować swoje mieszkania na podstawie zwykłej umowy najmu. Przepisy o ochronie praw lokatorów spowodowały konieczność zabezpieczenia praw lokatorów. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie powstała nowa forma wynajmu tzw. wynajmu okazjonalnego. Kto może pomóc w przygotowaniu dokumentów do takiego sposobu wynajmu własnej nieruchomości?

Biuro nieruchomości w Koszalinie

Na czym polega ten rodzaj najmu? Najem okazjonalny zabezpiecza prawa właściciela mieszkania. Na podstawie takiej umowy zdecydowanie łatwiejsze jest pozbycie się z lokalu uciążliwego nieuczciwego lokatora. W przypadku zwykłego wynajmu gdy lokator nie reguluje należności za wynajem mieszkania właściciel ma ograniczone możliwości pozbycia się go. Ustawa o ochronie praw lokatorów zakłada, że pozbywając się uciążliwego lokatora właściciel mieszkania powinien zapewnić mu lokal socjalny. Ponadto w okresie od 1 listopada do 31 marca obowiązuje go okres ochronny podczas, którego nie można wypowiedzieć umowy kobiecie w ciąży czy małoletniemu. 

Ogranicza to znacznie prawa właścicieli do nieruchomości

Również naraża na znaczne koszty. Nie dość, że nie może on się pozbyć uciążliwego i nieuczciwego najemcy to ponosi także koszty jego utrzymania. Osoby nieuczciwe wykorzystują przepisy o ochronie praw lokatorów i stawiają właścicieli nieruchomości w bardzo trudnej sytuacji. Prawo nie chroni ich w tym zakresie. Najem okazjonalny daje większe poczucie bezpieczeństwa właścicielowi mieszkania. W przypadku nieuczciwych lokatorów, którzy nie regulują swoich należności zgodnie z umową mogą rozwiązać z nimi umowę i zażądać opuszczenia lokalu.

Biuro nieruchomości w Koszalinie dysponuje wzorami umów, z których właściciel lokalu może skorzystać. Pomoc w tym zakresie może uchronić właściciela nieruchomości przed problemami. W kolejnej części przedstawimy jakie dokumenty należy przygotować aby najem okazjonalny doszedł do skutku.