Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćPoczątek roku w biurze nieruchomości w Koszalinie cz. 1

Początek roku w biurze nieruchomości w Koszalinie cz. 1

Nowy Rok sprzyja zmianom. Szczególnie młode osoby podejmują ważne życiowe decyzje. Jedną z nich jest wyprowadzka do nowego mieszkania. Pisaliśmy już o tym wcześniej. Bez wątpienia wysokie ceny mieszkań często opóźniają czas wyprowadzki z rodzinnego domu. Brak pracy czy niskie zarobki całkowicie uniemożliwiają samodzielne życie we własnym mieszkaniu.

Agencja nieruchomości Koszalin

W biurze nieruchomości w Koszalinie można zauważyć po Nowym Roku zwiększony ruch młodych osób szukających mieszkań o niewielkim metrażu. Wstępnie umawiają się, podpisują umowy a następnie składają dokumenty do banku w celu uzyskania kredytu. Niestety spełnienie wszystkich warunków do otrzymania pożyczki są coraz trudniejsze. Nie mają często zdolności kredytowej także osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w branżach uznanych przez bank za mało rozwojowe i niepewne.

biuro nieruchomości Koszalin

Programiści, lekarze, prawnicy zatrudnieni przez dłuższy czas w swoich firmach mogą czuć się pewnie. Raczej nie powinni mieć większych problemu z otrzymaniem kredytu. Ich zarobki są na tyle wysokie, że banki nie obawiają się udzielić im kredytu. W innych branżach, małych firmach, z niskimi zarobkami trudno uzyskać pożyczkę. Zakup własnego mieszkania zaczyna się oddalać. Niektóre osoby decydują się na wynajęcie mieszkania. Płacą duży czynsz najmu i ciężko cokolwiek już zaoszczędzić na własne mieszkanie.

Dlaczego biura nieruchomości w Koszalinie?

W biurach nieruchomości w Koszalinie klientami są różne osoby. Pomimo ciekawych ofert mieszkań wystawionych na sprzedaż klienci nie są w stanie ich kupić. Oglądają, zastanawiają się i ostatecznie nie dochodzi do sfinalizowania transakcji ze względu na brak możliwości finansowych. Oprócz zdolności kredytowej banki wymagają około 20 % wkładu własnego. W przypadku coraz droższych mieszkań kwota ta jest coraz wyższa. Młodym osobom wynajmującym mieszkanie trudno zaoszczędzić na wkład własny. Zdarza się, że przez wiele lat wynajmują mieszkania i ostatecznie nie są w stanie kupić własnej nieruchomości. Pośrednicy z biur nieruchomości w Koszalinie coraz częściej spotykają się z takimi sytuacjami.

galeria zdjęć