Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćRemont mieszkania przed sprzedażą przez biuro nieruchomości w Koszalinie cz. 3

W mieszkaniach z rynku wtórnego dość trudno jest szybko i tanio wyremontować łazienkę. Szczególnie, jeżeli kafle zostały położone jeszcze w latach 80-tych. Utrudniony dostęp do kafli ceramicznych sprawił, że właściciele mieszkań nie mieli wyboru i kupowali takie jakie akurat były w sprzedaży, często stojąc w bardzo długich kolejkach. Zdarzało się także, że nie mogli dostać odpowiedniej ilości jednego wzoru i kupowali to co było dostępne. W rezultacie na rynku wtórnym zdarzają się mieszkania, które w łazienkach mają położone dwa lub trzy rodzaje kafli.

Mieszkania z rynku wtórnego w ofercie biura nieruchomości w Koszalinie

Pośrednicy z biura nieruchomości w Koszalinie wiedzą dlaczego tak się stało, natomiast młode osoby nie potrafią sobie wyobrazić braku dostępności materiałów wykończeniowych w odpowiednich ilościach. Bez wątpienia takie łazienki i kuchnie wymagają solidnego remontu. Jednak jego koszty mogą być dość wysokiej. Samo zbicie starych kafli ze ścian jest pracą bardzo brudzącą i trzeba nastawić się praktycznie na remont całego mieszkania. Zanim przystąpimy do remontu warto porozmawiać o nim z pośrednikami z biura nieruchomości w Koszalinie.

Nie każdy remont ma szanse na zwrot kosztów. Jeżeli mieszkanie znajduje się w poszukiwanej lokalizacji zapewne uda się je sprzedać w miarę szybko i w dobrej cenie bez przeprowadzania remontu. Zdarza się także, że wyremontowanie łazienki i kuchni może zdecydowanie przyspieszyć sprzedaż nawet jeżeli jego cena znacząco wzrośnie. Coraz wyższe ceny materiałów budowlanych i brak na rynku profesjonalnych firm remontowych sprawia, że biorąc pod uwagę koszty remontu tych dwóch pomieszczeń przy zbyt wysokiej cenie mieszkania klienci rezygnują z jego zakupu.

Koszalin biura nieruchomości

Wyważone oferty z biura nieruchomości w Koszalinie

Mieszkania z rynku wtórnego konkurują z ofertami z rynku pierwotnego. Dlatego powinny być w dobrym stanie technicznym i ładnie wykończone. Inaczej cena musi być dużo niższa. Takich mieszkań szukają przede wszystkim rodziny mniej zamożne, które godzą się na niższy standard za niższą cenę. Dając zbyt wysoką cenę za mieszkanie z rynku wtórnego, które wymaga remontu może okazać się, że oferta będzie dostępna w biurze nieruchomości w Koszalinie przez wiele miesięcy i nie będzie mogła znaleźć klienta.

galeria zdjęć