Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćRynek nieruchomości Koszalin, a pandemia COVID-19 cz.1

Rynek nieruchomości ściśle związany jest z sytuacją gospodarczą.  Pandemia COVID-19 wpłynęła na gospodarkę niemal całego świata. Jaki ostatecznie będzie miała wpływ na poszczególne kraje, ich rozwój gospodarczy i społeczny będzie można zapewne ocenić za wiele lat. Bezsprzecznie wpływ ten jest znaczący.

Nieruchomości Koszalin


Wiele branż gospodarki takich jak gastronomia i turystyka nie mogły normalnie funkcjonować. Straty w tych branżach będą bardzo duże. Z drugiej strony społeczeństwo zamknięte w domach, pracując zdalnie stało się bardzo mało mobilne. Musiało zrezygnować z wyjść do restauracji i podróży. Nawet, jeżeli ktoś coś zaplanował musiał odwołać lub przesunąć na inny termin.  Jednocześnie obniżenie stóp procentowych spowodowało, że osoby posiadające oszczędności na lokatach przestały na nich zarabiać. Eksperci mówią już o ujemnych stopach procentowych.

mieszkania na sprzedaż koszalin

W biurach nieruchomości jest coraz większe zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż. Inwestycja w mieszkanie może przynieść zdecydowanie większe zyski, niż trzymanie środków na nieoprocentowanej lokacie. Bezsprzecznie osoby, które zgromadziły znaczne środki rozważają różne możliwości inwestowania. Sytuacja na rynkach światowych jest niepewna. Nikt nie wie jak się rozwinie pandemia i jak będzie sytuacja gospodarcza wyglądała po jej zakończeniu.

Mieszkania na sprzedaż Koszalin


Trudno także dokładnie określić, kiedy może się ona zakończyć. Biuro nieruchomości w Koszalinie obserwuje wśród swoich klientów wiele obaw. Doświadczenie biur nieruchomości wskazuje, że rynek nieruchomości jest dobrym miejscem do inwestowania oszczędności. W dłuższej perspektywie czasowej nieruchomości zawsze zyskiwały na wartości. Niezależnie od sytuacji trzeba gdzieś mieszkać. Młodzi ludzie zakładają rodziny, wyprowadzają się od rodziców. Na rynku nieruchomości nadal się wiele dzieje. Klienci biura nieruchomości w Koszalinie sprzedają, kupują, wynajmują, zamieniają mieszkania. Obrót nieruchomościami nadal jest realizowany.

Zatem jeżeli chodzi o rynek nieruchomości w Koszalinie pandemia niewiele tu zmieniła. Mieszkanie należy do podstawowych potrzeb człowieka.