Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

« wróćRynek nieruchomości Koszalin, a pandemia COVID-19 cz.2

Kontynuując temat rynku nieruchomości w odniesieniu do pandemii warto zauważyć, że jest to nieliczna z branż, na którą ograniczenia wpłynęły w niewielkim stopniu. Na początku większość działań przeniosło się do Internetu, agenci nieruchomości pracowali bardziej zdalnie, ale nadal były osoby, które chciały mieszkanie kupić i sprzedać.

Mieszkania Koszalin


W zakresie wynajmu mieszkań pojawiły się pewne trudności, ponieważ zmniejszyła się liczba studentów w Koszalinie. Nauka prowadzona była zdalnie, zatem mogli oni zostać w rodzinnych miejscowościach. Tylko nieliczni zdecydowali się na wynajęcie mieszkania, dotyczyło to przede wszystkim osób, które jednocześnie pracowały zawodowo w branżach, które nie miały możliwości pracy zdalnej. Biuro nieruchomości w Koszalinie jest do dyspozycji klientów i nie ma przerw w funkcjonowaniu.

mieszkania koszalin

Nieco mniejsze zainteresowanie agenci nieruchomości obserwują w miejscowościach nadmorskich. Spowodowane jest to mniejszą ilością turystów i ograniczeniami związanymi z pandemią. Nieruchomości nad morzem z reguły cieszą się dużym zainteresowaniem i bez większego problemu znajdą właścicieli. Właściciele biur nieruchomości obserwują rynek, zauważają pewne na nim zmiany. Każdy, kto planuje w najbliższym czasie obrót nieruchomością, sprzedaż lub jej zakup niewątpliwie powinien skorzystać z usług specjalistów.

Koszalin sprzedaż mieszkań


Sytuacja na rynku jest nieco inna, klienci szukają innych nieruchomości. Zdecydowanie więcej osób szuka domów z ogródkiem, bliźniaków czy szeregowców. Zamknięcie w domach spowodowało, że osoby mieszkające w blokach zaczęły zastanawiać się nad zamianą mieszkania na niewielki domek z ogródkiem, do którego mieszkańcy mieliby bezproblemowy dostęp. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się domy zlokalizowane poza miastem, gdzie dostęp do Internetu jest nieco utrudniony.

Przez pandemię wiele dziedzin gospodarczych przeniosło się do Internetu, stał się on prawdziwym oknem na świat. Dlatego klienci zaczęli zwracać uwagę na infrastrukturę danej miejscowości. Zakupy w Internecie spowodowały, że istotny stał się łatwy dojazd firm kurierskich i dostęp do paczkomatów.