Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

galeria-kredyty

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? cz. 2

W poprzedniej części artykułu wspomnieliśmy o tym, że istnieją pewne sposoby na to, aby zwiększyć realną wartość sprzedawanego mieszkania. Jednym z nich jest odkryty ponad 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych home staging, polegające na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży w profesjonalny sposób. Ludzie lubią kupować piękne rzeczy, czuć się w trakcie zakupów wyjątkowo, wyjątkiem nie są tutaj mieszkania. Dlatego warto zadbać o odpowiednią atmosferę w trakcie prezentacji mieszkania, która będzie oddziaływać na emocje potencjalnych kupców.

Uprzątnięcie przestrzeni

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, przechodząc do właściwych przygotowań mieszkania do sprzedaży, jest uprzątnięcie jego przestrzeni. Przez wiele lat we wnętrzu z pewnością nagromadziło się wiele niepotrzebnych przedmiotów, które nie tylko zagracają mieszkanie, ale także je szpecą. Na tym etapie warto także pozbyć się z mieszkania wszystkich mebli i dodatków, które nie wchodzą w cenę sprzedawanej nieruchomości, tak aby kupujący nie odniósł mylnego wrażenia co do tego, z jakim wyposażeniem kupuje mieszkanie.
Sprzątając mieszkanie na sprzedaż, należy umyć nie tylko okna oraz zadbać o to, aby meble nie były pokryte kurzem. Fugi między płytkami, a także wszelkiego rodzaju zakamarki także wymagają poświęcenia uwagi, wbrew pozorom tak niewielkie detale, które dla nas mogą nie mieć znaczenia, mogą odstraszyć kupującego lub dać mu pretekst do negocjacji ceny.

Drobny remont nie jest zły

Przed wystawieniem oferty sprzedaży mieszkania, można także pokusić się o drobny remont, jeśli wnętrze tego wymaga. Mowa tutaj oczywiście raczej o odświeżeniu ścian, których kolor przestał już dawno przypominać ten oryginalny z palety barw producenta, czy też drobnych naprawach, niż generalnym remoncie. Nie działające drzwiczki od szafek, kołysząca się poręcz schodów, wyrwany kontakt ze ściany czy też skrzypiące drzwi, te elementy wymagają także naprawy, zanim zostaną wykonane zdjęcia lokalu i wpuścimy do niego kupujących.
Takie zmiany potrafią całkowicie odmienić wnętrze, które przy niewielkim nakładzie pracy zyska nowego, przytulnego i świeżego charakteru. Dzięki czemu jego prezentacja przebiegnie w korzystny dla sprzedającego sposób.