Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

galeria-kredyty

Jak wybrać biuro nieruchomości? cz. 3

Różnorodność usług agencji nieruchomości

Rynek usług nieruchomości jest bardzo zróżnicowany. Obejmuje on takie usługi jak sprzedaż, kupno i wynajem mieszkań, domów, lokali użytkowych. Biuro może także zajmować się sprzedażą gruntów rolnych, budowlanych lub komercyjnych. Ze względu na dużą ilość przepisów, specyfikę każdej z usług biura mogą się specjalizować w określonej dziedzinie. Warto wówczas wybrać takie biuro, które specjalizuje się w określonego typu usługach. Możemy mieć wówczas pewność, że zostaniemy obsłużeni profesjonalnie i otrzymamy pełną informację na temat, który nas interesuje. Rynek nieruchomości jest skomplikowany i trudny do obsługi. Agenci muszą często posiadać wiedzę z wielu dziedzin, takich jak: ekonomia, prawo, gospodarka nieruchomościami, zarządzanie, budownictwo i marketing.

Marketing usług nieruchomości

Reklama biur nieruchomości pochłania dość duży budżet każdego biura. Od tego ile dane biuro może i chce przeznaczyć na reklamę zależy szybkość sprzedaży naszej nieruchomości. Dlatego warto współpracować z firmami, które wydają na reklamę dość znaczne środki. Sprzedaż nieruchomości przez biuro nieruchomości, które się nie reklamuje może trwać nawet latami. Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży warto zwrócić na to uwagę. Strona internetowa biura powinna także dobrze się prezentować, posiadać odpowiednie zakładki, takie dane firmowe, adres siedziby. Ze względu na ciągłe zmiany zasad pozycjonowania stron w Internecie biuro nieruchomości powinno także zadbać o to, aby strona dobrze się pozycjonowała i była widoczna w Internecie. Zdecydowana większość klientów poszukujących mieszkań, działek w Koszalinie lub lokali komercyjnych zaczyna swoje poszukiwania w internecie. Zdecydowanie mniej poszukuje z polecenia, wynika to z faktu, że w ciągu życia klienci zmieniają swoje mieszkania zaledwie kilka razy w odstępie kilkudziesięciu lat i często już nie pamiętają z jakiego biura wcześniej korzystali.

Umowy nabycia lub zbycia nieruchomości

Dobre biuro nieruchomości współpracuje z kancelarią prawną, która przygotowuje umowy jakie ostatecznie podpisują strony transakcji. Klienci wówczas mają pewność, ze umowa zabezpiecza interesy wszystkich stron, jest profesjonalnie przygotowana i nie wiąże się z konsekwencjami nieprawidłowo przygotowanej umowy. Zawiłości prawne często są niezrozumiałe i wymagają szczegółowego wyjaśnienia. Często sytuacja prawna nieruchomości jest skomplikowana i wymaga dużej wiedzy prawnej aby umowa sprzedaży czy zakupu nieruchomości była odpowiednio skonstruowana.