Wyszukiwanie ofert

rodzaj nieruchomości

transakcja

lokalizacja

cena (od - do)
-

powierzchnia (od - do)
-

ilość pokoi (od - do)
-

numer oferty

Efektowna willa z dużym ogrodem (390000W)

Symbol390000W Rodzaj nieruchomościDOM
Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ Cena cena w innych walutach 1 900 000,00 PLN
MiejscowośćKoszalin Dzielnica - osiedleNasz Dom
UlicaTraugutta Powierzchnia całkowita398,00 m²
Powierzchnia działki1 162,00 m²Powierzchnia użytkowa216,40 m²
Forma własności działkiWŁASNOŚĆ Rodzaj domuWOLNOSTOJĄCY
Rok budowy1936 Liczba pokoi8
Liczba pięter wliczając parter [kondygnacji]3 OgrzewanieC.O. GAZOWE
Symbol390000W
Rodzaj nieruchomościDOM
Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ
Cena cena w innych walutach 1 900 000,00 PLN
MiejscowośćKoszalin
Dzielnica - osiedleNasz Dom
UlicaTraugutta
Powierzchnia całkowita398,00 m²
Powierzchnia działki1 162,00 m²
Powierzchnia użytkowa216,40 m²
Forma własności działkiWŁASNOŚĆ
Rodzaj domuWOLNOSTOJĄCY
Rok budowy1936
Liczba pokoi8
Liczba pięter wliczając parter [kondygnacji]3
OgrzewanieC.O. GAZOWE

opis nieruchomości

Efektowna poniemiecka willa w duchu przedwojennego modernizmu, wzbudzająca podziw swoją elegancją i przestronnością. Willa zachowana w doskonałym stanie, od lat służy jako dom rodzinny. Jej wielopokoleniowy charakter dodaje temu miejscu niepowtarzalnego uroku. Willa wraz z otaczającym ją terenem, zlokalizowana przy jednej z głównych ulic miasta, przyciąga spojrzenia przechodniów. Mimo centralnej lokalizacji, jej położenie w głębi dużego ogrodu, oferuje niezakłóconą prywatność i spokój. Otoczona wieloletnim drzewostanem, w tym bogato owocującą jabłonią i orzechem włoskim, zapewnia liczne zaciszne kąty, idealne do wypoczynku lub zabawy dla najmłodszych.

Dodatkowy atut? Prywatny schron, stanowiący część piwnicy z czerwonej cegły, ozdobionej sklepieniami i witrażami, jest jednym z wielu interesujących elementów domu, który jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo. Schron ten jest wyposażony w kominek, doprowadzoną wodę oraz ceglane regały na wino.

Willa to nie tylko dom mieszkalny - to miejsce wielu możliwości. Mamy tu do wykorzystania ogromną powierzchnię 400m2 i cztery kondygnacje. Same piwnice to ponad 120 m2, posiadają dwa wejścia z zewnątrz oraz schody wewnętrzne, łączące z parterem budynku. Część użytkowa domu to parter i piętro, każde po ok. 100m2. Tutaj znajdują się dwie kuchnie, spiżarnia, 7 pokoi, 2 balkony, weranda, taras z zejściem do ogrodu, dwa piękne obszerne hole oraz dwie łazienki i toaleta. Z holu na piętrze wygodne schody prowadzą na wysokie i bardzo przestronne poddasze, z wydzielonym jednym pokojem i pozostałą otwartą powierzchnią do wykorzystania według własnych potrzeb.

Ta nieruchomość to inwestycja w niepowtarzalną historię i potencjał przyszłości. Usytuowana na narożnej działce, z dostępem z dwóch ulic Traugutta i Sygietyńskiego, oferuje wygodę i łatwość dostępu. Wewnątrz kryje się niezwykła przestrzeń, która czeka na nowe pomysły i możliwości aranżacyjne m.in.

Elegancka siedziba firmy lub instytucji: Widoczna, rozpoznawalna lokalizacja, reprezentacyjna bryła budynku, historyczne dziedzictwo i ogrom powierzchni, a do tego duża działka, gwarantująca wystarczającą ilość miejsc parkingowych.

Połączenie funkcji mieszkalnej z biznesową lub usługową: Duża powierzchnia i elastyczny układ pomieszczeń pozwalają na stworzenie harmonijnego połączenia przestrzeni mieszkalnej z miejscem do prowadzenia działalności usługowej lub biurowej. Na prowadzenie działalności doskonale nadają się zadbane pomieszczenia w piwnicy lub część parteru np. gabinet usytuowany od strony ulicy.

Dwupokoleniowa willa z prywatnym ogrodem: Oferując niezależne lokale mieszkalne oraz obszerny ogród, nieruchomość może służyć jako dwupokoleniowa willa, zapewniająca prywatność i komfort dla każdej z rodzin.

Możliwość zagospodarowania dużej działki jako parking lub miejsce rekreacyjne: Dzięki dużej powierzchni działki i możliwości wjazdu z dwóch ulic, istnieje potencjał do urządzenia parkingów lub nawet kombinacji parkingów z terenami rekreacyjnymi, dostosowanych do potrzeb i przeznaczenia budynku np. dla celów działalności z zakresu usług pedagogicznych jak żłobek, przedszkole czy szkoła, albo prywatnej kliniki lub przychodni.

Prezentowana willa, prawie stuletnia w swoim pięknie i historii, wdziera się w nasze czasy z młodzieńczą świeżością i nowoczesnym podejściem do architektury. Jej układ i rozplanowanie jest analogiczne do obecnie projektowanych willi. Z powodzeniem nowa rodzina może przedłużyć jej dotychczasowe wykorzystanie jako komfortowego, niezwykle przestronnego rodzinnego domu. Budynek jest też doskonale usytuowany pod względem stron świata, okna salonów, głównych sypialni, tarasu i balkonu mają ekspozycję południową. Wnętrza, przesiąknięte naturalnym światłem sprawiają, że ten dom jest nie tylko funkcjonalny, ale także atrakcyjny wizualnie i przyjazny dla użytkowników, tworząc przyjemne miejsce do życia i odpoczynku.

Nieruchomość jest starannie utrzymana i była stale modernizowana przez obecnych właścicieli, co przyczyniło się do jej dobrego stanu technicznego. Oto kilka kluczowych punktów dotyczących aktualizacji i ulepszeń:

Dach: połać dachu wymieniona i dokładnie ocieplona wełną z warstwą izolacji z folii, oryginalne krokwie zachowane są w stanie wręcz idealnym,

Nowe okna: Wymiana okien na nowe przyczyniła się do poprawy izolacji termicznej i akustycznej domu, hałasy dobiegające z zewnątrz zostały całkowicie wyeliminowane,

Nowe piece gazowe: Montaż nowego pieca gazowego do ogrzewania domu oraz oddzielnego pieca do podgrzewania wody zapewnia efektywną i ekonomiczną pracę systemu grzewczego,

Stałe ogrzewanie: cały dom, w tym także piwnice, przez cały czas użytkowania były ogrzewane, dzięki czemu istnieje możliwość wykorzystania piwnic jako dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych,

Urządzone pokoje w piwnicach: Przeznaczenie piwnic na wynajem stanowi niewątpliwy atut nieruchomości, generujący dodatkowy dochód lub przestrzeń przeznaczoną na działalność, rekreację czy po prostu miejsce do przechowywania.

Dzięki kompleksowym modernizacjom i starannej opiece nad historycznymi elementami architektonicznymi, ta wyjątkowa nieruchomość stanowi nie tylko doskonałe połączenie funkcjonalności i komfortu, ale także ważną pamiątkę historyczną. Ta perła modernizmu może stać się nie tylko domem, ale także źródłem niekończącej się radości dla nowych właścicieli, którzy będą mogli czerpać przyjemność z użytkowania tego pięknego i funkcjonalnego domu, który łączy w sobie nowoczesność z historią.


 

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Korzystając z formularza kontaktowego wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182). Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu kontaktowym jest `GN spółka z o.o. z siedzibą w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 160/2. Podawanie danych jest dobrowolne, a przetwarzanie ich jest ściśle związane z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Przysługuje Państwu prawo do wglądu do swoich danych osobowych, ich aktualizacji lub usunięcia.

zapytaj o szczegóły oferty

lokalizacja